У Китаї почали тестувати систему оплати проїзду в метро за розпізнаванням облич

У Китаї почали тестувати систему оплати проїзду в метро за розпізнаванням облич
Технологія оплати проїзду через розпізнавання облич працює завдяки 5G Об этом сообщает abandon.in.ua со ссылкой на СМИ.


У місті Шеньчжень в Китаї, на станції метро Футянь почали тестувати систему, яка розпізнає обличчя людей та автоматично списує плату за проїзд з банківського рахунку.


Технологія оплати проїзду через розпізнавання облич працює завдяки 5G. Пасажирам не потрібно показувати квиток або QR-код на телефоні, достатньо просканувати своє обличчя на планшеті, що розміщений на турнікеті.


Перехожі у демонстраційній зоні на станції Футянь зможуть побачити інформацію про себе на окремому екрані — там будуть фотографії облич з камер спостереження, їх гендер, вік і тривалість перебування у метро.


Наразі система працює у тестовому режимі, проте сама технологія не нова. У Шанхаї та Пекіні вже використовують штучний інтелект та розпізнавання облич, щоб регулювати дорожній рух та знаходити порушників.


Нагадаємо, що раніше Китай створив цифрову антиутопію для мусульманської меншини — уйгурів. У провінції, де проживає народ, використовується сканування сітківки ока, цілодобовий нагляд відеокамер та діють табори «перевиховання».


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/hitech/u-kitaji-pochali-testuvati-sistemu-oplati-projizdu-v-metro-za-rozpiznavannyam-oblich-577299.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя